Tuvalet Tıkanıklığı

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Servisi
Tuvalet Tıkanıklığı<span class='yasr-stars-title-average'><div class='yasr-stars-title yasr-rater-stars'
 id='yasr-overall-rating-rater-717041d27dcd6'
 data-rating='5'
 data-rater-starsize='16'></div></span>
Puan Vermeyi Unutmayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Tuvalet Tıkanıklığı

Tuvalet tıkanıklığı da Tıkanıklık, bir tesisatın farklı bölümlerinde olabilir.pis atıkların geçtiği tesisatta görülen tıkanmalardır.

Tıkanıklık Anında Ne Yapmalı?

Tuvaletinizde bir tıkanıklık varsa, bunun nerelere zarar verdiğini öncelikle tespit etmeniz gerekir. Çünkü maddi zararı en aza indirmek amaçlanmaktadır.  Tuvalet gideri tıkanık hallerinde taşma hali varsa, etrafa kötü bir koku yayılabilir, daha da kötüsü etraftaki eşyalar batabilir.  Bu nedenle öncelikle etraftaki eşyaları hemen tıkanıklık olan alandan uzaklaştırabilirsiniz.

Tuvalet gideri tıkanıklığı hallerinde bazen somut bir cisim gözle görülür yerde tıkanma nedeni olabilir. Gereken hijyen koşullarını sağlamanızın ardından o maddeyi çıkararak sorunu kendiniz çözebilirsiniz. Ancak bu cisim ulaşamayacağınız bir yerde gibiyse, firmamıza başvuru yaparak çözüm talep edebilirsiniz. Ekibimiz hızlı biçimde size ulaşarak adrese gelerek sorunu yok edecektir.

Tuvalet Tıkanıklığı
Tuvalet Tıkanıklığı

Klozetve Alaturka Tuvaletlerin Tıkanıklığı

Klozetlerin tıkanık ve alaturka tuvalet tıkanık yaygın şekilde görülmektedir.  Bu iki tür tuvalette de giderlerde tıkanmalar olabilir. Yapılan müdahalelerde giderin kaynağı bulunarak gerekli donanımla da beraber sonuç alınır. Alaturka tuvaletlerde gider borusuna ulaşmak daha kolaydır denebilir. Klozette biraz daha fazla içeri aleti sokarak devam etmek ve yeri tespit etmek gerekir.

Tuvalet Tıkanıklığı Neden Olur?

 Tuvalet tıkanık nedenleri birkaç farklı açılardan ele alınabilir. Sıralamak gerekirse:

Yabancı cisim atıldığı zaman gider tıkanıklığı hızlı bir şekilde gözlenebilir.  Örneğin kadın pedleri, çocuk bezleri, rulo haldeki tuvalet kağıtları,  kumaş bez, suda katılaşan türlü maddeler gideri tıkayan etkenlerdir.  Özellikle kamuya açık alanlardaki tuvaletlerde, kadın pedi ve bebek bezinden kaynaklanan tıkanıklıklara çok sık rastlanmaktadır.  Bu durum tuvalet kullanımındaki bilinçsizlik ve eğitimsizlikle de alakalıdır. Ortak yaşam alanlarında bireysel olarak gereken önlemleri almak ve görevleri yerine getirmek kritik bir konudur. Gelişmişliğin de göstergesi denebilir.

Tuvalet giderinin tıkanması bazen kanalizasyon sisteminin olmamasıyla da alakalı olabilir. Örneğin bazı küçük yerleşim yerlerinde belli bir alanda toplanan giderler, rutin şekilde temizlenmediği zaman soruna neden olacaktır. Bu da taşma ve kötü koku nedeni olabilir.

Tesisat yapısı bozuk veya hasarlı olduğu zaman da tıkanmalar görülebilir. Çok eski binalarda gider boruları hasar görmüş olabilir. Bazı hallerde de yeni eski fark etmeden tesisatı yapan inşaat ustalarından kaynaklı hatalar olabilir.  Bazen fark edilmeyen küçük hatalar zaman içinde ciddi sorunlara neden olabilir.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Manuel bir tıkanıklık açma mümkün değilse, bu durumdakurumsal destek çağırarak sonuç alabilirsiniz. Tuvalet tıkanıklığı gider açma aletlerimizle sizlerin taleplerini kısa sürede yanıtlıyoruz. Öncelikle sorunun kaynağını bularak tespit işlemleri yapıyoruz. Daha sonra da çözüm sürecine giriyoruz.

Tıkanıklık açarken, bazı hallerde vidanjör desteği de sağlamaktayız. Çünkü gider borularındaki tıkanmalar ancak bu şekilde yok edilebilmektedir. Kanalizasyon gider tıkanıklıklarında da sizlerin en iyi destekçisi olmaktayız.

Tıkanmayı Önlemek İçin Öneriler

Her tesisatın yapısı aynı değildir. Ancak giderin tıkanmaması için bazı önlemlerin de alınması gerekir.  Öncelikle tuvalet kağıdı da dâhil olmak üzere tuvalet deliğinin içerisine hiçbir yabancı cisim atılmaması gerekir.Tuvaletkâğıtları da zaman içinde birikerek tıkanma nedeni olabilir. İkinci olarak katılaşan maddeleri gider deliğine atmamak gerekir.

Tuvalet gider açma için zamanında müdahale yaprak da sorunların büyümesini engelleyebilirsiniz. Firmamıza başvuru yaparak süreçle ilgili daha fazla bilgi elde edebilirsiniz. Kısa sürede en iyi sonuçları vermek için titizlikle çalışmalar sürdürmekteyiz.

Tıkanıklık açma ücretleri

firmamızda sorun büyüklüğü gibi detaylara göre belirlenmektedir. Kullanılacak aletlerle de beraber işlem ücreti değişebilmektedir. Donanım ve tecrübemizle beraber sizlerle uzun vadeli çalışmayı amaçlıyoruz.

Faydalı Linkler

Servis Talebi Gönder

    Tıkla Ara